Meist

Villapai sai alguse meie väga lihtsast soovist. Leida oma lastele mugavad, hästi istuvad villased riided, mis ei sisaldaks sünteetikat. Pea kümme aastat tagasi osutus see soov peaaegu ulmeliseks, eriti veel kui sinna otsa liita meie teine väike soov – kodumaine lõng, mis ei torgiks üleliia. Paistis, et selles valdkonnas haigutas Eestis tühimik ning Iti ema asus prototüüpe kuduma, lapsed kandsid ja katsetasid, meie tuunisime ja disainisime. Leidsime Eesti maalamba kasvatajad, kelle udupehme lõng lausa kutsus seda kõike teistega jagama. Aastaks 2009 oli loodud Villapai OÜ, mis pakkus lisaks kudumitele ka muidu keskkonna- ja kogukonnasõbralikke lastekaupu. 

Kuid oleme ringiga tagasi ning nüüdseks on meie peamine rõhuasetus siiki kudumitel, millele oleme tänaseks päevaks juurde loonud ka alpakavillase seeria.

Teine tähtis liin meie jaoks on lapsekandmine ja kõik sellega seonduv. Nõustamine, vahendite müük ja koolitused. Kadri on üks kahest Eesti sertifitseeritud lapsekandmisnõustajast.

Meil on rõõm tõdeda, et selle kümne aastaga on maailm meie ümber kõvasti muutunud ning nende suurenenud on teadlike vanemate hulk, kes mõtlevad keskkonna- ja kogukonnasõbralikult ning soovivad oma lapsi hingavatesse rõivastesse riietada.

Iti ja KadriPehme pai Villapailt

Villapai aastast 2009

Villapai kuulub vastutustundliku ettevõtluse võrgustikku: www.vef.ee

Villapai on ka Kestliku Arengu Koalitsiooni liige: https://www.terveilm.ee/leht/kestliku-arengu-koalitsioon/