Meist

Villapai sai alguse meie väga lihtsast soovist. Leida oma lastele mugavad, hästi istuvad villased riided, mis ei sisaldaks sünteetikat. Pea kümme aastat tagasi osutus see soov peaaegu ulmeliseks, eriti veel kui sinna otsa liita meie teine väike soov – kodumaine lõng, mis ei torgiks üleliia. Paistis, et selles valdkonnas haigutas Eestis tühimik ning Iti ema asus prototüüpe kuduma, lapsed kandsid ja katsetasid, meie tuunisime ja disainisime. Leidsime Eesti maalamba kasvatajad, kelle udupehme lõng lausa kutsus seda kõike teistega jagama. Aastaks 2009 oli loodud Villapai OÜ, mis pakkus lisaks kudumitele ka muidu keskkonna- ja kogukonnasõbralikke lastekaupu. Tänaseks päeval jätkame sama liini meie esinduspoes Minu Väike Maailm.

Kuid oleme ringiga tagasi ning nüüdseks on meie peamine rõhuasetus siiki kudumitel, millele oleme tänaseks päevaks juurde loonud ka alpakavillase seeria.

Teine tähtis liin meie jaoks on lapsekandmine ja kõik sellega seonduv. Nõustamine, vahendite müük ja koolitused. Kadri on üks kahest Eesti sertifitseeritud lapsekandmisnõustajast.

Meil on rõõm tõdeda, et selle kümne aastaga on maailm meie ümber kõvasti muutunud ning nende suurenenud on teadlike vanemate hulk, kes mõtlevad keskkonna- ja kogukonnasõbralikult ning soovivad oma lapsi hingavatesse rõivastesse riietada.

Iti ja Kadri

Pehme pai Villapailt

Villapai aastast 2009

Villapai kuulub vastutustundliku ettevõtluse võrgustikku www.vef.ee

Villapai on ka Kestliku Arengu Koalitsiooni liige. Kestlik (ka säästev, jätkusuutlik) areng tähendab tasakaalu leidmist inimestele heaolu loomise ja planeedi piiratud ressursside vahel. Maailma, sh Eesti elatustase on viimastel aastakümnetel hüppeliselt kasvanud, kuid majandusliku eduga käib täna kaasas kahju keskkonnale ning ebavõrdsuse kasv. 2015. aasta septembris lepiti ÜRO-s globaalselt kokku kestliku arengu eesmärgid (Sustainable Development Goals - SDG) eesmärgiga lõpetada ebavõrdsus, kaitsta keskkonda ja tagada heaolu kõigile. Et kõik, mida me edaspidi teeme, ei teeks maakerale ega siin elavatele inimestele veel rohkem kahju. Kestliku arengu eesmärgid kehtivad kõikide riikide erinevatele tasanditele: valitsustele, ettevõtjatele, vabaühendustele, haridusasutustele ja kodanikele.

Vastutustundliku Ettevõtte Kuldtase 2019