Lapsekandmisnõustamine

Villapai lapsekandmisnõustaja Kadri Viirand on sertifitseeritud läbi Trageschule UK. 

Kadri ise räägib endast nii:

Minu esimene laps sündis pea 13 aastat tagasi ja kuna mu vanem õde oli enda lapsi linas kandnud, siis saabus mu koju peale vankrikomplekti, turvahälli ja muude beebitarvete ka kandelina. See tundus loogiline ja sama vajalik asi kui kogu muu beebivarustus. Koos esimese lapsega sündis aga Itiga vankreid lükates ka Villapai ja kogemata sattusime kontorit jagama koos Linalapsega. Lubades enda kontorit/poodi hallatavatel päevadel aidata klientidel õppida esimest põhisidust andsin aga oma sõrme ja järgnevatel aastatel sõitsin juba Londoni ja Dublini vahet, et erinevad Trageschule lapsekandmisnõustaja tasemed kõik läbida ja sertifikaat kätte saada. 

Lapsekandmine on minu kirg ja hobi ja töö kõik üheskoos. Esindan Eestit ka IBCICC foorumis, kuhu on koondunud sertifitseeritud lapsekandmisnõustajad üle maailma. Neljandat aastat järjest aitan korraldada ka Euroopa lapsekandmisnädalat (European Babywearing Week) ja seda kolmandat aastat järjest korraldustiimi juhina. 

Mul on kaks last, 12 ja 8. Esimene oli ideaalne vankrilaps, magas iga päev 3.5h vankris ja oli rõõmus ja rahulik beebi ükskõik kus ja kuhu teda toetada oli parasjagu vaja :) Seetõttu oli lina kasutamine temaga pigem mitte igapäevane ja lina tuli kaasa ja kapist välja kui oli vaja kiirelt linnas käia ja ma ei tahtnud riskida võimalusega, et pean oma Emmaljungat ise kõrgetest bussitreppidest üles vinnama. Lisaks käisime ära Laulupeol ja mõnel suguvõsa suurel peaol, mis oleks pisemale inimesele muidu veidi ärevam koht viibida. Teine laps oli päriselt LINA LAPS. Ta nuttis esimestel kuudel palju ja oli rõõmus ainult ja ainult kandmisvahendis ja nii me veetsimegi päevi, kus ta pool päeva oli minu küljes ja pool päeva oma isa küljes. Tollal kordades rohkem lähedust vajavast beebist on tänaseks kasvanud enesekindel ja iseseisev tüdruk, nii et inimkatsed, mis juhtub siis, kui esimesed pool aastat kasvab laps põhiliselt ainult linas, osutusid meie peres edukaks :D 

Kui tahad minu juurde üks-ühele lapsekandmiskonsultatsioonile tulla, siis kirjuta kadri@lapsekandmine.ee või läbi Perela Facebooki postkasti. Lisaks teeme Perelas erinevaid lapsekandmiskoolitusi, töötube, beebipidusid jne.